Ze života školy

Tancem proti šikaně

BESEDA (30 min.) NA TÉMA ŠIKANA

Šikana: co vše do ní patří, co vlastně šikana znamená, jak jí předejít na jak se s ní nejlépe vypořádat. Důraz klademe také na KYBERŠIKANU.
Vysvětlujeme si šikanu pomocí praktických příběhů, reagujeme na veškeré dotazy, každý může něčím přispět.
Typické chování šikanovaných dětí, navzájem si předvádíme ukázky s dobrovolníky
Čteme příběh skutečné šikany a snažíme se společně přijít na správné řešení dané situace

TANEČNÍ ČÁST (30 min.)
JÓGA S DOPROVODNÝM PROGRAMEM, HUDBOU, V KLASICKÉM I V TANEČNÍM PROVEDENÍ
FIT DANCE, ZUMBA, DISCO A MODERNÍ SESTAVY
VELKÁ TANEČNÍ VÝZVA (pro zájemce)
RELAXACE

"Za bezpečnou cestu do školy pro ZŠ Dobříkov" aneb dopravní výchova od letošního roku s koloběžkami :-)

Podařilo se nám uspět v dotaci Pardubického kraje s projektem "Za bezpečnou cestu do školy pro ZŠ a MŠ Dobříkov", kterou zafinancoval Pardubický kraj s obcí Dobříkov. Máme na škole tak 12 nových koloběžek, dopravní značení i se semafory a vybavenou jednu učebnu notebookem a projektorem. To vše pro zlepšení znalostí a dovedností v dopravní výchově našich žáků. :-) Děkujeme.

Komenský 2020

Tento školní rok bude asi více či méně poznamenán i významným výročím Jana Ámose Komenského. Děti se jistě mají na co těšit! :-)

Chceme být letos "laskavci" 

Zapojili jsme se do III. ročníku happeningu #jsemlaskavec, který se koná ve středu 13. listopadu 2019.

Více informací o tomto projektu naleznete ZDE. A už se těšíme, až si poslechneme nápady dětí, komu letos pomůžeme... :-)

Vysvědčení 

Krásné rozloučení se školním rokem proběhlo v pátek 28. června. Přejeme všem nádherné prázdniny a páťákům jen ten nejlepší začátek na druhém stupni ZŠ.

Rozlučka s našimi skvělými páťáky

Výjimečná parta letošních páťáků uspořádala pro své spolužáky noc plnou nádherných dekorací, krásných slov, emocí, zážitků, zábavy a jídla. Podívejte se na video i fotografie. :-)

Páťáci, děkujeme! Jste báječní!

Barevné focení

Ano, tak tahle činnost  - řádění s barvami - nás také velmi bavila! 

I venku se učíme a aktivně relaxujeme o přestávkách 

V krásném počasí využíváme školní zahradu a pobyt v přírodě. Dětmi oblíbené jsou především velké přestávky plné "čajíčků v pískové kavárně", fotbalu, skoků na trampolíně a dalších aktivit. Pobyt venku je ale velmi inspirativní a tak se v přírodě i učíme. Ve fotogalerii můžete vidět třeba matematické příklady se znaménky na přírodninách, skákání přes švihadlo s násobilkou a zkoumání osy souměrnosti v okolí.

Zážitkové dopoledne pro mladší žáky

4. června jsme navštívili knihovnu ve Vysokém Mýtě, kde pro nás byl připraven program o pověstech našeho kraje. 

Mohli jsme si také užít čtenářské chvilky uprostřed království knížek. Dalším zážitkem byl nákup svačinek ve Smékalově pekařství. V domě dětí MIKÁDO jsme tvořili v keramické dílně a také soutěžili na zahradě.Zaslouženou odměnou byla pro nás zmrzlinka. 

Čtenářský klub - 2. - 3. ročník

Do čtenářského klubu byli přihlášeni všichni žáci a říkali, že se na klub těší. Bavil nás poslech audioknih a sledování textu, obrázkové čtení i tiché čtení. Rádi jsme hráli divadlo se čteným textem i loutkami, ale byli jsme i sami rádi herci. Plnili jsme pohádkové testy, kreslili jsme a hádali postavy. Děti rády usedaly do ˇčtenářského křesla", kde vypravovaly o svých knížkách. Také rády hrály logopedickou hru "Rozhýbej svůj jazýček". 

Moc legrace jsme si užili při vymýšlení nových příběhů s legračními náměty (např. Byla jedna kobliha a ...). Úžasné byly vlastní příběhy na zadaná slova: Tonička "Tajemný lev", Deniska "O papouškovi Šimonovi", Emily "V březnu", Petr "Málem upálená ještěrka" (tak to jsme brečeli smíchy :-)). Prožili jsme také "Den opuštěných knih". Psali jsme dopis kamarádovi: "Přečti si knížku, protože...   ...moc se mi líbilo, když...! Vyráběli jsme obálky na knížky, pracovali se čtenářskými kartami. Hráli jsme si na filmové kritiky a hodnotili filmy, které máme či nemáme rádi (protože jsme z nich vyrostli...). Také jsme malovali a psali na perníčky. Vymýšleli jsme básničky a říkanky, hledali jsme staré knížky, které četli naši rodiče a prarodiče. Navštívili jsme knihovnu ve Vysokém Mýtě s programem o pověstech našeho kraje, Vyráběli jsme diplomy a medaile na závěrečných setkáních.

A už teď máme moc plánů na další školní rok a těšíme se na klub 2019-2020! 

Žáci 2. - 3. ročníku a uč. ES


Školní výlet v Mirakulu 

Mirakulum bylo sice náhradou za zrušení výletu do Duhového parku, ale zato náhradou obstojnou, ba dokonce perfektní. Každý si výlet užil a každý si zde našel své - od předškoláčků po páťáky. Starší děti lákalo dobrodružné tmavé podzemí či velké houpačky, mladší děti nejvíce bavilo skákání na obří bublině a prolézání hrady. I počasí nám vyšlo. :-) Prostě perfektní den! :-) 

BRABENEC na hřišti v Dobříkově

Ve čtvrtek 23. května i přes deštivé počasí si 324 žáků z okolních malotřídních škol užilo netradiční den plný hasičů, policajtů, zdravotníků, myslivců a dalších dobrovolníků, kteří chtěli dětem přiblížit ekologické smýšlení či bezpečné chování pěších a cyklistů na pozemních komunikacích.

Den rodiny

Děkujeme všem rodinám našich žáčků a přátelům školy za příjemný čas. Sokolovna byla doslova plná lidí, dětských talentů, úsměvů a potlesků od diváků, dobrého jídla i dalších zážitků nejen u stanovišť. :-)

Vlastivědná exkurze v Praze

V úterý 14. května 2019 jsme se s žáky 4. a 5. ročníku vydali do  krásného hlavního města naší vlasti. Zažili jsme jízdy metrem (už eskalátory byly pro mnohé zážitkem :-)), prošli se po celém areálu Pražského hradu, kde nás zaujala Zlatá ulička, Katedrála sv. Víta, ale i prohlídka u vstupu i strážní hlídka při východu. Dále jsme prošli kolem Poslanecké sněmovny a posprejované Lennonovy zdi na Karlův most. Na Staroměstské náměstí jsme dorazili minutu před polednem a tak se akorát nabízelo vplout do davu lidí a pokochat se odbíjejícím orlojem. Děti zaujala plyšová třímetrová panda, se kterou se nejen vyfotily, ale nechaly se s ní i natočit internetovou televizí Seznam. Reportér Janek Rubeš rozdal i pár autogramů a společnou fotku na památku. :-) Na horní části Václavského náměstí se děti po túře zaslouženě občerstvily a nahlédly do Národního muzea. Vyzdvihnout bychom chtěli tentokrát České dráhy, které nám s místenkami zdarma zajistily skvělá místa (především v osobních vlacích jsme měli doslova VIP vyčleněný celý vagón jen pro nás a příjemné uvítání. :-) Počasí bylo také na jedničku s hvězdičkou - sprchlo totiž jen v pěti minutách, které jsme strávili zrovna v podzemním metru. :-)

Fandíme společně hokeji

Hokejový zápas českého týmu se Švýcarskem na Mistrovství světa se nám časově vešel do odpoledního vyučování a tak jsme si udělali skvělé, hlučné, zážitkové, vlastenecké odpoledne. :-) 

Byl to neuvěřitelně napínavý zápas se skvělým koncem! :-)

Preventivní program - youtubering a sociální sítě NÚKIB

Národní ústav pro kybernetickou a informační bezpečnost v Brně si ve čtvrtek 9. května 2019 připravil pro naše starší žáky preventivní program zaměřený na youtubering a sociální sítě. Cílem bloku bylo udělat pohyb na YouTube a jiných sociálních sítích bezpečnější. Nejednalo se o přednášku, ale o interaktivní program, ve kterém byly hry, použity různé techniky a diskuze. Děti při této aktivitě seděly v kruhu nebo pracovaly ve skupinách. Cílem programu nebylo "moralizování dětem", ale spíše téma prodiskutovat, rozebírat. Žáci vytvořili semafor pravidel na sociálních sítích, rozmysleli si "rychlík první pomoci" - aneb ke komu mají důvěru, kdo by jim v případě problému či obtěžování pomohl. Skupinová práce a hry ale pomohly rozvíjet i dovednost spolupráce. Program byl dokonce o polovinu prodloužen pro velký zájem u dětí. Děkujeme paní magistře Sobkové a jejímu kolegovi za jejich čas a ochotu přijet až z Brna k nám a Národnímu ústavu pro kybernetickou a informační bezpečnost za úžasný program, který měli naši žáci zdarma.

Velikonoční zajíčci v lese

Na středu 17. dubna si pro celou školičku připravili starší žáci v rámci Čtenářského klubu velké překvapení. Děti z mateřské školky, prvního, druhého a třetího ročníku chodily po lese ve věkově smíšených družstvech, potkávali velikonoční zajíčky a plnili různé úkoly na stanovištích. Odměnou jim bylo především dobrodružně a zajímavě prožité dopoledne v přírodě i učení se spolupráce v nově vytvořeném kolektivu. Nechyběla ale ani sladká odměna a dárečky na památku. Děkujeme starším dětem pod vedením paní učitelky Paličkové za skvělý den.

Dopravní výchova na hřišti ve Vysokém Mýtě

Naši žáci prošli čtyřhodinovou přednáškou o bezpečnosti a chování na pozemních komunikacích. Teorii si ověřili testy a především praktickou jízdou na dopravním hřišti ve Vysokém Mýtě. Naši proškolení cyklisté obdrželi průkaz a dárečky od BESIPu, které se pro větší bezpečnost a viditelnost na silnici vždy hodí. 

Videoshow Motani "Florida a Havaj" (3., 4. a 5. ročník) Vysoké Mýto

5. dubna 2019 jeli starší žáci do Vysokého Mýta do Šemberova divadla na Videoshow o Floridě a Havaji.

Ostrovy z ohně, žraloci, mořské panny a Mickey Mouse . Na Floridě jsme prozkoumali bažinatou krajinu Everglades. Viděli vodní ptáky a zubaté velké aligátory. Zaplavali si mezi baculatými KAPUSTŇÁKY v Křišťálové řece. Hledali ZKAMENĚLÉ ŽRALOČÍ ZUBY. Navštívili několik slavných ZÁBAVNÍCH PARKŮ, dům Hemingwaye, Edisona a Forda, i zajímavá muzea. Strhl nás pravý INDIÁNSKÝ TANEC. Poté jsme navštívili čtyři havajské ostrovy, kde nás uchvátil MOŘSKÝ SVĚT. Zaplavali jsme si mezi ŽRALOKY v kleci i bez klece, mezi divokými DELFÍNY, ohromnými MANTAMI, mořskými ŽELVAMI, barevnými rybičkami a murénami. Spatřili velryby KEPORKAKY, vzácnou husu nene, mangusty a veselého pavouka. Na pustém horkém místě jsme si uvědomili, že nic netrvá věčně.  

Zápis budoucích prvňáčků

Předškolní děti měly svůj velký významný den a to Zápis do školy. Paní učitelka budoucích prvňáčků děti přivítala ve třídě nynějších mladších žáků, popovídala si s nimi a poté měly děti ve velké třídě připraveny hry s opičkou, kočičkou, pávem a vílou - tedy žákyněmi pátého ročníku pod vedením paní vychovatelky školní družiny, se kterými si děti užily spoustu zábavy, Nechyběly ani dárečky a dobroty, banán od opičky a mlíčko od kočičky. Všichni budoucí prvňáčci byli moc šikovní a celá škola už se na ně moc těšíme! :-)

Více informací pro budoucí žáčky a jejich rodiče naleznete ZDE.

Projektový den svatého Patrika

Celodenní projekt anglického jazyka navázaný hned s několika mezipředmětovými vztahy měl za úkol představit oblíbený svátek v anglicky mluvících zemích. Zelená barva, trojlístek a duha jsou hlavní symboly tohoto významného dne. Děti se skvěle připravily, oblékly se do zelené barvy, užily si celé dopoledne ve věkově smíšených skupinách, plnily úkoly a nechyběl ani poklad na konci duhy, který neodmyslitelně k zelenému dni patří. Celým dnem nás také provázela typická irská keltská hudba, spousta krásných dárečků a odměn a zelené dekorace po celé škole. Nechyběla ani svačina, zákusek i perníček v barvě jara. Pro děti je tento den jistě nezapomenutelným zážitkem.

Podívejte se na video. :-)

Ponožkový den - na podporu Downova syndromu

Ponožkový den

Na den 21. 3. připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také označuje tento syndrom jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři - tedy 3 chromozomy 21 - 21/3.

Symbolem pro podporu tohoto dne jsou barevné ponožky. Ty totiž svým tvarem připomínají tvar chromozomů a pokud jsou pruhované, pak připomínají i jejich strukturu. No posuďte sami. 

A tak jsme se zapojili i my a na každou nožku dali jinou ponožku. :-)

Hravě žij zdravě - naši páťáci nejlepší v kraji

Moc a moc gratulujeme našim páťákům! V internetovém kurzu zdravého životního stylu zvítězili na nádherném prvním místě v kraji a třetím místě v celé republice! :-)

Den otevřených dveří

Každý, kdo měl zájem se projít po budově naší školy a dozvědět se o práci školy něco více, měl možnost nás 6. března 2019 navštívit. 

Velitel vysokomýtské stanice hasičů u nás ve škole

Velký respekt a obdiv nás všech získal pro své povolání velitel vysokomýtské stanice hasičského sboru nadporučík Vincenc, který poučil žáky o bezpečnosti, předvedl, jak se máme zachovat v případě požáru, trpělivě zodpověděl všechny otázky a to vše velmi zajímavou a poutavou formou. Děkujeme!

Modelářský kroužek

V naší škole probíhá během týdne několik zájmových kroužků. Jeden z nich se zaměřuje na dětské modeláře a kutily. Děti si vyzdobily po svém dílnu ve sklepě, která je jen a jen jejich. Pojďte s námi nahlédnout nejen do (téměř tajných) prostor, ale především na nádherné modely lodí...

Plavecký kurz

Pro všechny žáky naší základní školy (a starší děti mateřské školy) právě probíhá plavecký kurz, tedy 10 dvouhodinových lekcí v krytém plaveckém bazénu ve Vysokém Mýtě. Jezdíme každý čtvrtek ráno.

Plakátek vytvořila Kája z 5. ročníku.

Hudební zážitek a přírodovědná exkurze v jednom dni

V pátek 15. února 2019 jsme navštívili Komorní filharmonii v Pardubicích, kde jsme si užili kvalitní hudební pořad v podání celého orchestru "Trápení pana Bambuly aneb nezbedná kapela" a zažili tak nenapodobitelnou a jedinečnou atmosféru koncertní síně. 

Exkurze pokračovala do královéhradeckého přírodovědného centra, kde jsme při VIP prohlídce pana Bogusche ještě více rozšířili své znalosti získané z říjnové exkurze exotických zvířat. Děkujeme!

Redakce školního časopisu si připravila netradiční zpravodajství

V rámci nepovinného kroužku "Školní časopis" si žáci 2. - 5. ročníku zkusili jiné vody médií a to zpravodajství. S velkou chutí a nadšením získali úplně nové zkušenosti. Podívejte se sami, jak se jim to povedlo... :-)

Čerpáme evropské peníze

Prvním pololetím školního roku 2018/2019 končí na naší škole I. dvouletá etapa projektu MŠMT - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro ZŠ a MŠ I, který jsme nazvali podle ŠVP naší školy "STROM". V rámci tohoto projektu pracovali žáci po dva roky ve čtenářských klubech, klubu zábavné logiky a deskových her a mohli navštěvovat dle potřeby doučování. Díky financím přiděleným škole podle počtu žáků, jsme dokoupili různé deskové hry, knihy, relaxační sedací vaky aj. V lednu proběhly závěrečné kluby se slavnostním programem, při kterých jsme žákům prozradili, že nekončíme, ale pokračujeme od února další 2 roky. Škola se zapojila i do 2. etapy šablon "STROM II", v rámci které přibude ještě Klub výuky v cizím jazyce. Do této etapy se již zapojila i školní družina a naše mateřinka. Budeme tedy moci čerpat více finančních prostředků na dovybavení našich jednotlivých součástí.Vedení klubů vyžaduje nejen nasazení pedagogů, ale je náročné i na jejich volný čas. Jsme rádi, že tento projekt funguje a můžeme rodičům nabídnout aktivní využití volného času jejich dětí.

Projektový den "Tři králové"

V pondělí 7. ledna prožily děti ve škole netradiční den zaměřený na Tři krále. Dozvěděly se zajímavosti o hvězdářích, kteří neváhali ujít dalekou cestu, aby se poklonili miminku, jejich Spasiteli, o dnešní podobě Tří králů procházejících vesnicí se zpěvem, kteří zavítali naživo i do školy. :-) Žáci zapojili svou kreativitu a originalitu při tvůrčí činnosti na projektech, zazpívali písně, podívali se na krátkou pohádku a po představení výsledku své práce ostatním dostali i odměnu. :-) Můžete se podívat i na videoklip, který nás tímto dnem provázel na youtube.cz

Poděkování z Azylového domu ve Vysokém Mýtě

Poděkování z Azylového domu ve Vysokém Mýtě za vánoční dárky pro děti:

"Dobrý den, s velkým poděkováním od všech dětiček i maminek posíláme nějaké fotečky z rozbalování dárků. Dárky byly překrásné a všem se moc líbily. Moc děkujeme, že jste si vybrali právě nás. (...)"

Více na: https://www.skp-centrum.cz/aktuality/adz-tz1

Noc plná her a kamarádů - aneb přivítání nového roku přespáním ve škole

V předvánočním čase děti myslely hodně na druhé. Udělaly radost seniorům v rámci projektu Ježíškova vnoučata, štědře (moc děkujeme!) obdarovaly všechny děti z Azylového domu ve Vysokém Mýtě, podílely se na Slavnosti vánočního stromku a páťáci dokonce pro všechny spolužáky uskutečnili báječnou besídku s dalšími dárečky a hrami. Protože si toho moc vážíme, chtěli jsme udělat radost právě jim - dětem z 3., 4. a 5. ročníku naší školy. A TAK JSME SPOLEČNĚ OSLAVILI ZAČÁTEK NOVÉHO ROKU NOCÍ PLNOU HER A KAMARÁDŮ. Akce proběhla od pátku 4. ledna do sobotního rána, poznali jsme spoustu nových her a hlavně si užili nevšední čas spolu a odnesli si plno zážitků.

Žáci pátého ročníku připravili Vánoční besídku plnou her, tance a dárečků

Děkujeme našim skvělým páťákům za program, dárečky, spoustu času s přípravami a trpělivost při organizaci. :-) Vážíme si toho - jste ÚŽASNÍ!


Vánoční program plný divadel

 • ZŠ a MŠ Vraclav nás pozvala na jejich pohádku s názvem "Kouzelná jablíčka" - v pondělí 17. 12. 2018 jsme tedy vyrazili do Vysokého Mýta, Šemberova divadla.
 • Divadlo Mopead - "Mikuláš na cestě" (4. 12. 2018)
 • Beseda "Vánoce v zemích EU" (5. 12. 2018)
 • Divadlo Ulbert - "Radujme se, veselme se" (21. 12. 2018)
 • Vánoční číslo školního časopisu

  Druhé číslo časopisu v tomto školním roce je opravdu naplněné. Na 22 stranách se podílely děti z pátého, čtvrtého, třetího, ale i druhého ročníku. 

  Vánoční přání seniorům - Ježíškova vnoučata

  Snad už každý letos slyšel o tomto velkém celorepublikovém projektu Českého rozhlasu, který se snaží udělat pěkné Vánoce seniorům. Není v našich možnostech obdarovávat věcnými dary ani zážitky, které si jednotliví senioři přejí, ale i přesto jsme moc rádi, že můžeme být součástí takového skvělého projektu. Děti z naší základní školy totiž připravily velký balík plný 153 nádherných přání, které se dostanou jednotlivým starším lidem v domovech důchodců. Nad každým přáníčkem žáci přemýšleli, snažili se jej vytvořit a napsat tak, aby co nejvíce potěšilo. Na konci této specifické výtvarné výchovy samy děti zhodnotily, že jim samotným dělá radost, když mohou radost udělat jiným. :-)

  Vánoční dárky pro děti v azylovém domě ve Vysokém Mýtě

  Chtěli jsme se s dětmi zapojit do projektu "Krabice od bot", ale jelikož je nejbližší sběrné místo je v Pardubicích, rozhodli jsme se letos podpořit především potřebné děti z blízkého okolí. Spolupracujeme tedy nyní s Azylovým domem ve Vysokém Mýtě, kde nám poskytli seznam devíti dětí a jim připravujeme dárečky k Vánocům. Máme ovšem velice štědré rodiče a děti (DĚKUJEME, JSTE SKVĚLÍ!!! :-)) a nečekali jsme tak velký ohlas a tolik dárků. Je skvělé, že můžeme společně děti učit být štědrými, dělat radost jiným a ukazovat jim, že se rozhodně nemají špatně a někdo je daleko potřebnější. 

  Slavnost vánočního stromku

  Při pročítání školní kroniky, která byla psána i v době založení naší republiky roku 1918, jsme objevili informaci, že se přátelé školy už tehdy setkávali v předvánočním čase a my této tradici zůstáváme i nadále věrni. Děkujeme všem rodičům i dětem za výborné cukroví, krásné výrobky, spolupráci, přispění škole nákupem na trzích, ale především za Vaši přítomnost a příjemnou pohodovou atmosféru. :-) Přejeme Vám krásný předvánoční čas. A určitě se zase někdy na kus řeči zastavte, bylo to s Vámi moc fajn. :-)

  Školní časopis

  V úterý 6. listopadu bylo slavnostně vydáno první číslo našeho nového školního časopisu, na kterém se podílely děti v rámci dobrovolného kroužku. Žáci si vyzkoušeli psát reportáže přímo na počítači, malovali a tvořili celý obsah časopisu. Název "Méďovinky" je vymyšlen kvůli dvěma medvídkům, kteří jsou zároveň se stromem symbolikou školy. S těmito medvídky zažijete v časopise různá dobrodružství od komiksu, pohádky, omalovánky až třeba po soutěž o jejich jména. Časopis si můžete přečíst ve škole nebo stáhnout na webu školy, a když si k němu i uvaříte drink podle popsaného receptu, můžete okusit tu slavnostní atmosféru představení časopisu spolužákům s ochutnávkou, díky které se školou linula vůně skořice a hřebíčku.

  Výročí republiky - oslavy 28. října 1918/2018

  Výročí republiky jsme oslavili hned několikrát a to besedou s paní kronikářkou, návštěvou Klofáčovy vily, položením květin u pomníku, poslechnutím výkladu o českých dějinách na stejnojmenné výstavě a projektovým dnem "Den se stovkou". Chystáme se také do Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě, kde nás čekají výstavy "Zlaté české ruce a století" (technické unikáty, které vznikly za posledních sto let na našem území) a "Vysoké Mýto slavící" (o vzniku Československa). 

  Projektový "Den se stovkou"

  Žáci navštěvovali stanoviště se zábavnými úkoly, které se tematicky vztahovaly ke státním symbolům - malovali lipové listy, skládali vlajku z plastových víček, vyráběli slavnostní brýle v národních barvách, nafukovali bílé, červené a modré balonky, ze kterých pak poskládali vlajku. Ve vyzdobené jídelně jsme oběd začali slavnostním přípitkem. Celý den jsme si prozpěvovali píseň "Za 100 let" a také jsme natočili video. Jako vzpomínku na tento den máme na chodbě nad starožitnou lavicí lípu s našimi jmény a videoklip na webových stránkách.

  Sbírání žaludů pro lesní školku 

  Jak lze pomáhat ve svém okolí si děti vyzkoušely při sbírání žaludů. Pobyt v přírodě je velmi pozitivní z mnoha důvodů, avšak velký smysl této akce přinesla především ukázka používání nasbíraných žaludů přímo v lesní školce. Žáky zaujaly už zasazené stromky - jejich výška v porovnání se stářím stromků, ale i žaludy obalené v prášku čekající v řádcích už jen na přikrytí hlínou.

  Exkurze u pana Bogusche

  Mezinárodní den zvířat

  První říjnový týden jsme se věnovali zvířátkům. Velmi obohacující byla exkurze u pana Bogusche, který chová exotická zvířata. Děti si tak mohly prohlédnout zblízka živočichy, se kterými se běžně nesetkají, poslechnout si zajímavý výklad o jejich chovu, vlastnostech a rozmnožování a některé dokonce pohladit.

  Projektový den "Učíme se se zvířátky"

  K oslavám Mezinárodního dne zvířat následoval projektový den "Učíme se se zvířátky". Každý si do školy přinesl svého mazlíčka - ať už oblíbeného plyšáčka, fotku pejska nebo živé zvířátko v kleci. Během vyučování jsme tak mohli sledovat rodinku morčat s čerstvě narozenými mláďaty a zjišťovat nové informace o zvířatech, zatímco křečci poklidně spali v pelíšku. Velkou raritou bylo živé kuře, pestrušky písečné a roztomilé koťátko, které nás přišlo navštívit jen na chvíli. Zeptejte se dětí - na tento den jistě jen tak nezapomenou.  

  Sportovní den v Zámrsku 17. září 2018

  SPORTOVNÍ DEN V ZÁMRSKU 17. 9. 2018 byl pro naši školu více než úspěšný. Radost jsme měli nejen z krásného počasí, ale i z výkonů, které naše děti předvedly. ZŠ Dobříkov byla nejoceňovanější školou při konečném vyhodnocení. V hodu granátem ve skupině prvních a druhých ročníků se umístila Sonička na krásném druhém místě a na třetím místě Vojta. Ve skupině 3.-4. ročníků se umístil na třetím místě Péťa a díky Víťovi jsme si odnesli i zlatou medaili. Z Pátých ročníků bronzovou medaili z hodu vybojovala Kája. V běhu se umístila Karolínka na druhém místě a Péťa na třetím místě. Ve vybíjené i fotbale si žáci z naší školy přivezli stříbrné medaile. Moc a moc gratulujeme sportovcům, děkujeme skvělým fanouškům a především pořadatelům této akce. Děkujeme.  

  Projekt "Naše vlast, náš Dobříkov"

  PROJEKT "NAŠE VLAST, NÁŠ DOBŘÍKOV" - Jaké krásy naší vlasti ještě objeví zvířátka z dobříkovského lesa? Podívejte se ZDE, kam už zamířila