Projekty Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol

Ovoce a zelenina do škol

Naše škola je zapojena do projektu "Ovoce a zelenina do škol". Naším dodavatelem je firma MK Fruit Olomouc. Mléčné výrobky odebírá od Mlékárny Kunín.

Dotované Ovoce a zelenina do škol zavádí bezplatné svačinky žákům 1. až 5. ročníku ZŠ podle nařízení vlády č. 74/2017 ze dne 8. března 2017.

Žáci 1 x za 14 dní dostávají balíček ovoce nebo zeleniny z domácí produkce, balíčky bývají zpestřeny i 100% pitíčky od firmy RAUCH. 2x ročně každá třída obdrží "ochutnávkovou" bedýnku exotického ovoce.

Ke každému závozu jsou přiloženy i pracovní listy, které slouží k seznámení žáků s danými druhy ovoce a zeleniny a mohou být doplňkem hodin prvouky a přírodovědy.

Rovněž v rámci projektu "Mléko do škol" odebírá naše škola pouze dotované výrobky, jedná se o neochucené mléčné výrobky: mléko Kravík, jogurty, sýry. Závozy probíhají rovněž 1 x za 14 dní a 2x do roka dostane každá třída krabičku různých druhů sýrů na ochutnávku.

K doprovodným akcím společnosti MK Fruit patří i pořádání "Vitaminových dnů".