ZÁKLADNÍ INFORMACE o školním provozu (nejen) pro rodiče budoucích prvňáčků

• Naši základní školu navštěvuje v pěti ročnících a ve dvou třídách 37 dětí. Jsme jedna parta a téměř rodinný počet nám umožňuje i to, že společně chodíme na svačiny i obědy, do družiny i na výlety. Společně se učíme i v projektových dnech, kde starší děti pomáhají mladším a učí se spolupracovat. Vytváříme pro děti nevšední zážitky, projekty a akce, ale zároveň dodržujeme klasické rutiny, ve kterých se děti cítí jistě. Využíváme krásného prostředí v okolí školy (chodíme do lesa, krmíme ovečky, bobujeme, učíme se na školní zahradě, sportujeme na dobříkovském hřišti), jezdíme ale i na exkurze, divadla a výlety dál od školy. Prioritou jsou pro nás dobře připravení žáci na další vzdělávání (na druhý stupeň ZŠ), aby byla škola Srozumitelná, Tvořivá, Rodinná, Otevřená a Myslící (o "STROMu" více na úvodní straně) a zároveň to byl skvělý společný čas, který nás i baví. :-)
  • V případě absence prosíme omlouvejte své dítě na tel. číslo do školy (731 550 850, sms, WA, telefonicky) a sdělte i informaci ohledně obědů, nebo obědy zrušte sami zavoláním ještě do kuchyně (731 162 172, sms, telefonicky do 7 hodin ráno)
  • Důležité informace budou mít děti v deníčku (starší děti na lístečku), nebo Vy rodiče v aplikaci WhatsApp/Massenger a na webových stránkách školy v sekci "Informace pro rodiče a žáky"
  • Průběžné hodnocení dětí probíhá v Žákovských knížkách. V případě potřeby osobní konzultace neváhejte kontaktovat třídní učitelky, čas si na Vás rády uděláme. Za jakoukoli zpětnou vazbu a komunikaci v případě potřeby Vám budeme vděčné.
  • Prosíme rodiče o pravidelné podepisování domácích úkolů, známek, informací.
  • Sešity, výkresy a papíry kupujeme my, dáváme dětem dle potřeby a na konci školního roku zaplatíte jednorázově. Pracovní sešity se platí na začátku školního roku.

Kontakty:

• paní ředitelka, třídní učitelka starších dětí Mgr. Věra Paličková, mobil: 731 550 850skola@zsdobrikov.cz
  • třídní učitelka mladších dětí Mgr. Michala Štěpánová, mobil: 721 025 084, michala.stepanova@seznam.cz
  • vedoucí vychovatelka Jana Bezdíčková, mobil: 606 068 032. Na tomto čísle si vyzvedávejte děti ze školní družiny.
  • vedoucí kuchařka paní Kopecká (do 7 hodin ráno odhlašování obědů na čísle: 731 162 172)
  • www.zsdobrikov.cz webové stránky školy
  • Microsoft Teams (v případě distanční výuky), přístupová hesla mají žáci u sebe

Školní družina:

• Denně do 16 hodin vyzvedávejte děti na tel. čísle 606 068 032 (paní vychovatelka Jana Bezdíčková)
  • Na začátku roku píšete u přihlášky orientačně časy odcházení ze družiny. Pokud je odchod dětí nepravidelný, mají mít u sebe ten den lísteček s datem, časem odchodu a podpisem rodiče.

Dotační prodloužená družina:

• Ráno 6 - 8 hodin, odpoledne 16 - 17 hod. Zajišťuje obec Dobříkov, družina je v prostorách ŠD.

Platby:

• družina 200 Kč každý měsíc, platit vždy do 15. dne daného měsíce, platí se ve škole v hotovosti
  • obědy 525 Kč měsíčně (25 Kč za oběd) + 30 Kč měsíčně na pitný režim. (číslo účtu 107 - 8300850257/0100, VS: 324 KS: 3558 SS: RČ dítěte + popiska - jméno dítěte), žáci 5. ročníku mají cenu 630 Kč měsíčně
  • možnost přihlásit se do odběru svačinek (15 Kč za svačinku) - platí se osobně v hotovosti (informace o částce bude v deníčku/na lístečku)

Vybavený školní penál:

• ořezané tužky číslo 2  (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR)
  • ořezané pastelky (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR )
  • guma  (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR )
  • pero (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR )
  • ořezávátko  (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR )
  • fixy na mazací tabulku  (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR )
  • nůžky (s kulatou špičkou)  (budoucí prvňáčci budou mít KOUPENO od školy s podporou MŠMT ČR )