NAŠE  ŠKOLA  JE:

S - SROZUMITELNÁ - ve škole jsou dohodnutá jasná pravidla, žáci i učitelé jsou seznámeni se svými právy i povinnostmi, učivo je podáváno formami přiměřenými věku i schopnostem jednotlivých žáků, používáme metody výuky, které vedou k porozumění učiva, pochopení souvislostí, umění aplikovat znalosti, žáci i rodiče jsou seznámeni s pravidly hodnocení. Naším cílem je, aby žáci věděli: PROČ ? JAK? KDE? ČÍM?
T - TVOŘIVÁ - poskytujeme dětem dostatek prostoru k jejich vyjádření, cílem je tvůrčí jedinec s aktivním přístupem k životu, jedinec, který umí řešit problémy, ví si rady, umí poradit a rád se dozvídá stále něco nového
R - RODINNÁ - chceme se všichni dobře vzájemně poznat, pochopit se, tolerovat se, domluvit se, preferujeme menší třídní kolektivy, v přátelském, rodinném prostředí podporujeme rozvíjení úcty k lidem, přírodě
O- OTEVŘENÁ - škola otvírá cestu ke vzdělání všem žákům - bez rozdílu nadání, škola je otevřena rodičům i veřejnosti, různým názorům, nápadům, námětům
M - MYSLÍCÍ - podporujeme u žáků rozvoj schopnosti učit se, schopnost promýšlet různé strategie při řešení úloh, podněcujeme je k tvořivému myšlení a logickému uvažování

V našem ŠVP je kladen důraz na esteticko - environmentální výchovu. Pod tímto pojmem si představujeme výchovu člověka, který bude využívat všechny vymoženosti civilizace, ale bude respektovat nutnost opatření vedoucích k zachování zdravého a kvalitního životního prostředí ne proto, že je k nim nucen, ale proto, že je přesvědčen o jejich účelnosti.