Exkurze do Prahy 4.+5.

Exkurze do Prahy 4.+5.

Každý rok jezdíme do Prahy na vlastivědnou exkurzi. Dnes to bylo ale výjimečné a naprosto dokonalé hned ze dvou důvodů... 

Nejprve měly děti perfektní paní průvodkyni, která nás zábavně a zajímavě provedla Pražským hradem. Děti spolupracovaly ve skupinách, sbíraly groše, zkusily - ale nevydržely ani minutu - stát nehnutě jako hradní stráž, prošly Katedrálou sv. Víta, Zlatou uličkou, Starým královským palácem i mučírnou s poutavým vyprávěním plným úkolů a otázek, které bystřily jejich pozornost. Děkujeme https://www.sightseeing-prague.com/cs

Velké díky patří i Senátoru z hor - panu Grulichovi, který nás s vřelým přijetím provedl Valdštejnským palácem, pozval na občerstvení a nastolil nám fiktivní návrh zákona, který měli žáci-"senátoři" projednat a schválit, nebo zamítnout. Nakonec jsme "zákon" schválili s pozměňovacími návrhy - velké prázdniny by sice mohly být zkráceny na měsíc, ale pracovní/školní týden by měl mít jen 4 dny. A co by to bylo za výlet vesničanů do velkoměsta bez jízdy vlakem, metrem, po eskalátoru, velkého davu a McDonalda,... Praha 2022 se moc povedla!