DOMÁCÍ ŠKOLA                                                            - INFORMACE PRO RODIČE

Aktuálně:

  • Nový formulář na ošetřovné již nemusí být podepsaný školou.
  • Zápis budoucích prvňáčků proběhne bez přítomnosti dětí - více informací níže.
  • Milí rodiče, prosíme o spolupráci. Doma vypracované pracovní sešity a další práce dětí bychom potřebovali vybrat a poslat zároveň jiné pracovní listy. Výměna proběhne před školou (zvoňte či telefonujte) v pondělí 6. dubna (8-14 hodin). Pokud by se Vám nehodil čas a termín, telefonicky se můžeme domluvit jinak. Děkujeme.
  • Informace pro rodiče žáků 5. ročníku: Zrušte si trvalé příkazy na obědy. Můžete již nyní v dubnu. Vrácení stravného proběhne v měsíci červnu 2020.
  • Platba školného ŠD a MŠ je prozatím pozastavena. stravné je automaticky odhlášeno a platba svačin a pitného režimu rovněž pozastavena
  • Do odvolání se ruší logopedie.

Milí rodiče,

vzhledem k současné situaci, o které nevíme, jak dlouho ještě bude trvat, Vám píši těchto pár slov. Jelikož opatření nebudou trvat pouze 14 dnů, není možné jen zasílat dětem stránky, které mají doma udělat. To by byly děti zcela otrávené a učení by je přestalo bavit. Nemáme v úmyslu děti úkoly zahltit, ale je jasné, že nemůžeme jen čekat, až se vrátíme do školy. Během normálního školního týdne stihneme s dětmi mnohem větší objem práce, než Vám nyní postupně zasíláme. Musíme se snažit i o nové učivo, ale budeme připravovat pouze taková témata, která starší děti zvládnou samostatně, spíše to bude prohlubování učiva z předešlých ročníků. Zaměříme se především na hlavní předměty.

Chceme Vás hlavně ubezpečit, že všechno, co nestihnete udělat teď, nebo nevíte jak, postupně dokončíme, až se opět sejdeme ve škole. Zaměříme se na základní učivo, uděláme potřebné změny, úpravy či přesuny jednotlivého učiva v ročnících. Velmi nám pomůžete tím, že děti podpoříte, podle potřeby pomůžete, hlavně je budete udržovat v psychické podobě.

Chtěla bych Vás za všechny naše paní učitelky poprosit, napište nám zpětnou vazbu, jak dětem úkoly jdou, jestli je nějaký problém, co jim nejde. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet a po 1. dubnu bychom rády vybíraly hotové úkoly k opravě. Způsob i termín Vám oznámíme.

Není nutné, abyste po odpoledních seděli s dětmi nad úkoly. Bude vhodné, když se domluvíte na pravidelném čase. Máme to tak všichni rádi, když víme, kdy povinnosti začínají, a hlavně, kdy skončí. U menších dětí prokládejte zadané úkoly pravidelným čtením a psaním. Na zadané úkoly u stolu musí stačit 1 - 1,5 hodiny denně. Opravdu to nenechávejte na jedno odpoledne či víkend!! V tomto režimu je to pro děti mnohem náročnější než ve škole.

Naprosto nová situace je úplně pro všechny, všichni se učíme, hledáme možnosti. Kolem nás slyšíme mnoho špatného, prosím, zkuste najít v tom všem také něco pozitivního. Třeba to, že děti netlačí čas, kdy končí hodina, kdy musí být ve škole. Hádanky si můžete dávat i cestou do lesa, Vyměňte si na chvíli role a nechte se "úkolovat" dětmi. Určitě to pobaví obě strany. Škola není jen o úkolech, které se dělají u stolu. I v běžném provozu školy jsou Vaše děti zvyklé, že jim čteme, povídáme si, děláme úkoly zábavně i pro užitek.

Nevím, jaké máte možnosti např. vytisknout pracovní listy, které zřejmě začneme posílat, protože úkoly v pracovních sešitech již budou složitější a nechceme Vás zatěžovat v již tak komplikované situaci. Jistě si poradíte, nebo vymyslíme jiný způsob "dodání". Budeme potěšeny každou zprávou, obrázkem, mms či whats up zprávou.

Naše kontakty máte uvedené na webu, určitě se ptejte, rády odpovíme. I nám se již stýská po kontaktu s našimi dětmi.

Při dobré vůli nás všech určitě všechno doženeme, nebo zvládneme v dalším ročníku. Vždyť máme šikovné nejen děti, ale i jejich obětavé rodiče. Škola v této situaci opravdu není na prvním místě, prosím, nestresujte se úkoly a nepřenášejte tím strach na děti. Berte to jako možnost užívat si rodinného života a dožeňte s dětmi vše, na co v běžném režimu nezbývá čas.

Držme si vzájemně palce, dělejme všechno pro to, ať to skončí co nejdříve. Přeji Vám a Vašim blízkým co nejvíce zdraví, pohody, trpělivosti a dobré nálady. Mějte se rádi, buďte co nejvíce spolu a těšte se z nadcházejícího jara.

S velkou úctou a vděčností

za všechny zaměstnance školy a školky v Dobříkově  Věra Paličková


Uzavření základních škol v ČR

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví ČR v úterý dopoledne rozhodlo o uzavření všech základních, středních a vyšších odborných škol s platností od středy 11. března 2020 až do odvolání. Prosíme, sledujte webové stránky naší školy, na kterých budeme zveřejňovat další aktuální informace. Mateřská škola je stále v provozu.

Doufáme, že se máte všichni dobře a jste zdraví! My učitelky ze ZŠ jsme Vám plně k dispozici na mobilních telefonech, emailech a tomto webu. Pokud byste potřebovali konzultaci ohledně domácích úkolů či čehokoliv jiného, nebojte se nás zkontaktovat. Pro děti jsme zde připravili povinnou domácí práci a Vás chceme poprosit o případnou pomoc a asistenci Vašim dětem, kdyby potřebovaly poradit či správně navést. Doplnili jsme webové stránky i o spoustu odkazů, námětů, inspirace pro dětské domácí tvoření, zkoumání, procvičování. Přejeme především zdraví, ale v tomto čase i radost a příjemně strávené chvíle společně s dětmi.

emailové adresy:

zs.dobrikov@seznam.cz 

seifert.eva@seznam.cz (Eva Seifertová)

michala.stepanova@seznam.cz (Michala Štěpánová)

bezdickova.janca@seznam.cz (Jana Bezdíčková)

tel. čísla:

731 550 850 (Mgr. Věra Paličková)

721 025 084 (Mgr. Michala Štěpánová) (i whats up, messenger)

(tel. číslo na paní uč. Seifertovou rodiče již mají)

(tel. číslo na paní uč. Bezdíčkovou rodiče již mají) 


Pokud nemáte možnost tisku, Žádost je vytištěna a podepsaná připravená k vyzvednutí na Obecním úřadě v Dobříkově.


Můžete nám napsat rovnou i zde: