Co probíráme, domácí úkoly, plány - druháci


Domácí úkol na pátek: trénuj násobení dvěma i dělení dvěma, Matematika str. 9 cv. 3 


DOMÁCÍ PRÁCE PRO NEMOCNÉ DĚTI (OD 20. 1. 2022):

ČTVRTEK 20. 1.:

  • ČESKÝ JAZYK 

- skupinová práce - hodnocení "distančky" - co mi vyhovovalo, co ne, jak mi to šlo, nápady, připomínky, seberelexe (doma si o tom můžete popovídat a případnou zpětnou vazbu a nové nápady napsat paní učitelce :-) 

- Pracovní sešit (42/3 doplň, 43/3 - doplň a přepiš do sešitu první 3 věty psacím písmem.)

- Písanka - pokračujeme 4 další řádky

  • MATEMATIKA

- strana 5 cv. 7, 8, s kartičkami násobíme (popros někoho staršího, ať Ti dává příklady na násobení dvěma, tvoříme násobilkové sítě k příkladům z pet víček (i různé násobky) (dodáme sem foto pro představu, můžete tvořit třeba z kostek lega, kamínků, knoflíků,...)

  • PRACOVNÍ ČINNOSTI

- nepovinné - ale můžeš si vytvořit lyžaře (viz obrázek) :-). 

Budeme tvořit lyžaře a povídat si o Zimních olympijských hrách :-)


Domácí práce offline (jen pro děti, které nejsou na online výuce):

Středa 19. 1. 2022:

  • Český jazyk 

- Opakujeme a procvičujeme již probrané učivo a využijeme jiného, domácího, prostředí (Vymysli mi větu oznamovací, tázací, rozkazovací, přací, ve kterých hrají roli Tvé oblíbené hračky. 

- Najdi doma alespoň dvě věci, které jsou podřazené ke slovu "hračka", "příbor", "zelenina", "těstoviny" (cokoli :-)). Dávej mi hádanky - říkej slova podřazená a já budu hádat slovo nadřazené / souřadné

- Běž do koupelny/sklepa/... a zapamatuj si 5 slov, které tam vidíš a přijď mi je říct...tato slova vytleskej na slabiky (rozlišujeme dlouhé a krátké slabiky při tleskání)

- Vyjmenuj samohlásky, dvojhlásky, tvrdé / měkké / obojetné hlásky. Skáčeme panáka (z vlastního těla uděláme Y, nebo I) podle slov (slovní zásoba pro "diktovatele" třeba PS str.38-40)

- PS 42/2 - vždy odůvodni (vytvoř si jakýkoli jiný tvar tohoto slova, který Ti pomůže)

- 42/3, 43/1 - doplň (Můžeš tiskacím, nebo psacím písmem - vyber si. Pozor ale na Ď nebo Ť, odůvodni si a nezapomeň na vykřičník!)

- Přečti si kus ze své oblíbené knížky a převyprávěj rodičům, co jsi četl/a.

  • Matematika

- Zopakujte si pořádně násobilku dvěma

- PS str. 5 cv. 7, 9

- Úvod do dělení dvěma - můžeš se podívat na video https://www.youtube.com/watch?v=sP2J2ZrcvRQ

- Matematika str. 6 cv. 1, 2, 3, 4 (- vše s pomocí), zkuste doma dělit - přines 6 lžiček, rozděl je na polovinu (6 : 2 =), přineste 12 kostek rozdělte je na dvě, tři, jednu, šest, čtyři kupičky. Kolik bude v každé kupičce kostek? Řekni celý příklad...


Výuka online: 


Domácí úkol: vždy zkontrolovat sešity, které mají děti u sebe a dodělat opravy, nechat podepsat od rodičů, čtení (alespoň 3 - 4 stránky nebo 10 minut) a pravidelně dostávají děti domácí úkol označený přímo v sešitě. Domácí úkoly od ledna jsou každý den kromě středy.