DOMÁCÍ ŠKOLA - PRVNÍ ROČNÍK

CO SE MUSÍM NAUČIT

Domácí práce pro 4. týden, tedy do 6. dubna 2020: 

POZOR! V PONDĚLÍ 6. DUBNA SE VYBÍRÁ HOTOVÁ PRÁCE za všechny čtyři týdny:

Písanky, Slabikáře, Prvouka pracovní sešit, Matematika pracovní sešit (2. díl) + pracovní listy

Milí rodiče, prosíme o spolupráci. Doma vypracované pracovní sešity a další práce dětí bychom potřebovali vybrat a poslat zároveň jiné pracovní listy. Výměna proběhne před školou (zvoňte či telefonujte) v pondělí 6. dubna (8-14 hodin). Pokud by se Vám nehodil čas a termín, telefonicky se můžeme domluvit jinak. Děkujeme.  

Český jazyk

Milí moji prvňáčci, moc na vás myslím. Nevzdávejte se při psaní a čtení...posílám vám pohádky na písmenka, snad vám udělají radost! Také vám posílám nějaké úkoly, aby vám nebyla dlouhá chvíle =) . Budu moc ráda, pokud mi pošlete fotky nebo obrázky, co jste namalovali.

Slabikář - str. 59,60,61

PS ČJ - str. 33,34

Písanka - str. 20,21,22,23

Matematika

Milé děti, pracovní listy máte už u sebe. :-) Kdyby někdo ztratil, přikládám je sem. 


Prvouka

PRV - str. 37,38 v učebnici i v PS


Pozdrav od spolužáků, aneb jak se učíme doma :-)


Domácí práce pro 3. týden, tedy do 30. března 2020:

 • Český jazyk: Milé děti, zdá se, že se ještě chvíli neuvidíme. Posílám vám trošku práce na doma a už se moc těším, až mi ukážete, co jste napsaly a nakreslily. Myslím si, že nejdůležitější je pro vás čtení, tak ať vás baví ! ♥ Pokud budete potřebovat moji pomoc, ozvěte se, ráda vás uslyším.... Slabikář - str. 56,57,58. PS ČJ - str. 31,32. Písanka - str. 17, 18, 19
 • Matematika: Pracovní sešit str. 61 cv.2 Milí rodiče, s dětmi ve škole probereme novou látku. Vás bych jen ráda požádala o průběžné procvičování (počítání do 10 stačí), aby děti nepozapomněly už naučené :-) Děkuji moc! Procvičovat + a - do 10 buď ústně s rodiči, písemně, v odkazech níže na pc nebo děti pošlete na zahradu, ať samy vymyslí příklady z kamínků. hraček či přírodnin. Fotky můžete zaslat třeba na whats up (721 025 084) či mail. :-) Ještě jednou moc děkuji za Vaši spolupráci. M.Š.
 • Prvouka: str. 36 učebnice i PS
 • Výtvarná výchova: Pokud budete mít chuť a čas, nakreslete obrázek jak doma pomáháte nebo jaké hry hrajete ♥ 

Domácí práce pro 2. týden, tedy do pondělí 23. března 2020:

 • Český jazyk: Slabikář - str. 52 - 55, Pracovní sešit ČJ - str. 28, 29, 30,  Písanka - str. 13 - 16. Prosíme o čtení nahlas
 • Matematika: Pracovní sešit (2. díl): 57/2,3, 53/2, 51/1, 54/1,2,3 Procvičování příkladů na sčítání i odčítání čísel od 0 do 10.

 • Výtvarná výchova: Večerníček slaví 55. narozeniny - pusť si oblíbenou pohádku a namaluj obrázek

 • Prvouka: Učebnice + pracovní sešit str. 34, 35

 • Hudební výchova: Naučte se text písně Byl to nebo nebyl král


Domácí práce pro 1. týden, tedy do pondělí 16. března 2020:

 • Český jazyk: Slabikář - vše do strany 51, PS ČJ - vše do strany 27, Písanka - str. 10, 11, 12, čtení nahlas
 • Matematika: Pracovní list, Doplnit ta cvičení, kde mají děti * + opravy každé chyby v pracovním sešitě, Procvičování příkladů na sčítání i odčítání čísel od 0 do 10.

CO MŮŽU DÁL DĚLAT VE VOLNÉM ČASE

Tělocvik v obýváku

Zacvičte si :-)

UčíTelka

Česká televize spouští od pondělí 16. března projekt nazvaný "UčíTelka". Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.

Bobyho škola

Bobyho škola je zdarma nejen pro všechny prvňáčky, ale i pro děti předškolního věku. Ke spuštění Vám stačí počítač, kvalitní internetové připojení   a doporučujeme pro poslech Bobyho hlasu bedýnky/repráčky. V Bobyho škole najdete různá online cvičení k procvičování. Vše najdete přehledně v sekci ČESKÝ JAZYK 1.  

Proč nemůžeme   do školy?

Na stránkách České televize to je pěkně vysvětleno...


Školákov

Webová stránka plná procvičování rozdělena přehledně na ročníky a předměty

Vysvoboď princeznu

Slož si matematické puzzle